utorok 29. novembra 2016

Kumihimo II workshop; Nipponfest 2016

Obrázky aj návod sám pochádzajú z knihy Kumihimo; Splétané a vázané šperky; 50 předloh pro japonskou techniku - Beth Kempová



Tento typ šnúry sa dá robiť na marudai alebo klasickom okrúhlom disku.

Materiál:
disk
nožnice
šnúry, relatívne dlhé (2 farby)

Nastrihajte si šnúry. Na workshope sme pracovali s dĺžkou 1m každá, lebo som tak mala predpripravený materiál. Faktom zostáva, že okrajová šnúra sa vám minie skôr než žlté stredové. Počítajte teda s potrebou nadsadiť jej dĺžku (napr. 50cm vodiacich/okrajových šnúr vystačí na cca 12cm utkanej šnúry).








Usporiadajte šnúry podľa nákresu





















Pracujte s nimi ako je uvedené v nákrese. Vždy ich prekladajte rovnako – ak začnete prvú niť ťahať nadol z 1 do 15 po pravej strane, niť z 15 do 1 pôjde po ľavej strane nahor. Vymenia si mieste, disk netočíme.
V tom prípade ale aj niť z 32 musí ísť nadol po pravej strane a niť zo 16 po ľavej strane. V strede sa vám začne ukladať striedavý vzor zúbkov (dole, hore, dole, hore, dole, hore).

Ak sa objavia v strede dve nite vedľa seba (dole, hore, hore, dole), urobili ste chybu a musíte sa vrátiť.










Napokon vymeníme pozície vodiacich šnúr na bokoch. Tiež platí, že ak jedna bude preložená po hornej strane a druhá po dolnej strane, musí sa to tak opakovať do konca. Vďaka umiestneniu a tomuto ukladaniu nastane točivý efekt. Chybné ukladanie ho naruší a bude to na konečnom výsledku vidieť.

Ukladajte bez prehnaného napínania nití, ale nedovoľte im niekde uvoľnene ležať.









Veľa šťastia ^.^        

Hacret  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára